Visa Ethereum’u Seçti; Ethereum Uçuşa Geçti

0
648
Visa Ethereum'u Seçti

Ethereum, Pazartesi günü VİSA firmasından gelen güzel haberler doğrultusunda günü güzel bir yükselişle % 8 civarı artıda tamamladı. Saniyede 24,000 para transferi gerçekleştiren firma tarafından yapılan açıklamada; bundan böyle kullanıcılarına Ethereum tabanlı stabil-coin USDC’nin opsiyon olarak sunulacağını ve transferlerin USDC aracılığı ile yapılabileceğini bildirdi. Böylelikle Visa dolar bacaklı kripto para aracılığı ile bu işlemi yapan ilk kurumsal para transfer firması oldu.

Crypto.com Visa firmasının stable coin tabanlı pilot programını desteklemek maksadıyla; Visa firmasının programına ortak oldu. Bu program sayesinde artık Visa kullanıcıları hatta fiziki kart kullanıcıları da para transferlerini dolar koin yani USDC üzerinden yapabilecekler. Böylelikle ellerindeki varlıkları birkaç sefer dönüştürme zahmetinden kurtulmuş olacaklar.

Visa firması Ethereum’a geçmeden hemen önce Facebook kripto para birimi Libra ile olan çalışmaları terk etti. Bunun en önemli sebebi olarak Mark Zuckerberg’in kripto para sektöründe geleceğinin belirsiz görülmesi oldu.

ETH/USD Ethereum Coin Yükselişte

Ethereum; VISA ile yapılan anlaşma haberlerinin duyulmasının hemen ardından, Londra seansının açılışıyla birlikte %5 yükseliş kaydetti ve gün içerisinde 1782 doları gördü akşam saatlerinde ise 1820 seviyelerine kadar yükseldi.. Bu arada Bitcoin 58000 dolar üzerini gördüğü için Ethereum’un hareketi rakiplerinden ayrışmadı; piyasanın yukarı hareketi ile paralel bir görünüm sergiledi, ancak öyle ya da böyle bu anlaşmanın Ethereum fiyatına çok olumlu katkıları olacağını hep birlikte göreceğiz.

Ethereum blok zinciri stable coinlerin yüzde 74’ünü bünyesinde barındırıyor. 2020 yılı içerisinde stable coinler üzerinden 1 trilyon dolardan fazla bir miktarda para transferi gerçekleştirdi. Bunların içerisinde en tartışmalı olan TETHER yani dijital dolar USDT ile 580 milyar dolarlık transfer ve ethereum blockchain içerisinde 385 milyar dolarlık bir işlem hacmi gerçekleştirdi.

Bu avantajlarının doğal bir sonucu olarak madenciler Ethereumun bu büyümesinden en çok faydalanan kesim oldu. Tabi stabil Koinler ve diğer endüstrilerin gelişimi ile üstüne bu sene patlama yaşayan Merkezi Olmayan Finans sektörünü de göz önünde bulundurursak ethereum yatırımcılar için ciddi bir cazibe merkezi olmaya devam edecektir. Önümüzdeki dönemde de yıldızı’nın parlayacağını ısrarla ısrarla vurguluyoruz.

Ethereum Teknik Görünüm

ETH/USD simetrik üçgen kanalı içerisinde hareket ediyor. En az iki reaktif tepe ve iki reaktif dip ile bu kanal teyit oldu. Şimdilerde ise bu alçalan ve yükselen iki trend çizgisi birbiriyle kesişmek üzere. Tam da bu kesişimin olduğu bölgeye yaklaştıkça işlem hacminde meydana gelen azalma üçgenin yukarı kırılması halinde Ethereum’un hızlı bir Yükseliş sergileyeceği ne ilk hedefin 1950-2150 dolar aralığı olacağını gösteriyor. 2050 kırıldığı taktirde ise ciddi bir boğa sezonu bizi bekliyor. Eğer bu bölgeden geri dönüş yaşar isek yani direnci kıramaz geriye dönmek zorunda kalırsak 1350-1470 aralığına kadar bir düşüş gerçekleşebilir.

Yatirim Tavsiyesi degildir egitim ve bilgi paylaşımı maksatlıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here