VeChain-VET, Chiliz-CHZ, Ontology-ONT, Teknik Analiz

0
725

VeChain hızlı yükselişin ardından bir konsolidasyon dönemi yaşıyor. Chiliz Son günlerde çok oynak bir görüntü çizmesine rağmen uzun vadeli olarak 0.6 dolar üzeri seviyelerde işlem gördüğü takdirde ve 0.6 doları destek yapması halinde yukarı harekete devam edebilir. Ontology boğa formasyonunu sürdürüyor ve 1.66 doların üzerine çıkması bir kez daha olası görünüyor.

VeChain-VET, Chiliz-CHZ, Ontology-ONT Teknik Analiz

VeChain VET

Mart ayında göstermiş olduğu güçlü performans sonrasında VeChain dar bir alanda konsolidasyon yaşıyor. Bu konsolidasyon sırasında ziyaret ettiği üst seviye 0.093 dolar aşağıda ise 0.08 dolar oldu. Turuncu renkte işaretlenen çıkmalar ise bu alandan meydana gelen sarkmaları sembolize ediyor.

RSİ 50 üzeri nötr görünmekle beraber son dönemde Momentumda yukarı yönlü bir kıpırdanma görüyoruz. Fiyatta tam bu dalgalanma aralığının ortasında yer alıyor. 0.087 dolar altında gerçekleşecek kapanışlar 0.08 dolar ile 0.076 dolar arasında küçük çerez karlar bırakabilir. Eğer bu aralıkta tutunmayı başarırsa da piyasa uzun vadeli pozisyon almayı deneyebilir.

Chiliz CHZ

Mart ayında muhteşem bir performans sergileyen Chiliz 0.032 dolardan 0.94 dolara kadar %2820 kar getirdi. Yüzde 23.6 geri çekilme çizgisinde yani 0.42 dolar çizgisinde tutundu ve şu anki seviyelerini korumaya devam ediyor.

Bolinger bantlarda ki görülen daralma ve azalan fiyat oynaklığı bize bu seviyelerde yavaş yavaş oturmaya başladığını gösteriyor. Tabi 4 saatlik trafikten bahsediyorum; daha düşük zaman aralıklarında bakıldığında tamamen farklı bir hikaye ile karşılaşıyoruz. Sonuçta bir gecede %50 ler %30 lar seviyelerinde kar ve zarar görmüş bir koinden bahsediyoruz. 0.42-0.46 bölgesi CHZ toplamak için uygun görünüyor ya da daha uzun vadeli düşünen yatırımcılar için bir miktar daha geri çekilme beklenebilir. 0.55-0.6 aralığı ise şu anlık destek görevi görmeye devam ediyor buranın üzerine yapılacak yukarı hareketler dikkatle takip edilmeli. Buranın üzerinde yani 0.6 üzerinde yapacağı kapanışlar yukarı hareketin öncü göstergesi olabilir.

Ontology(ONT)

ONT grafiğinde de gördüğünüz gibi yükselen üst kanal 1.44 seviyesinde ciddi bir şekilde yukarı kırılıyor ancak sonrasında tekrar kanal içine dönüyor. Bu patern bize 1.65 dolar hedefini (tabii ki 1.44 sağlam geçirmesi kaydı ile) veriyor. Grafikte şu da görülüyor ki 1.66 direnci oldukça kuvvetli ve bu bölgede kar realizasyonu yapmak mantıklı olabilir.

Burada yazılanlar eğitim ve bilgi paylaşımı maksatlıdır; asla yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek riskler içerir. Bir gecede paranız eriyip tamamen kaybolabilir. Bunları düşünerek iyice araştırarak; başkalarının sözüyle değil kendiniz emin olduktan sonra yatırımın yapmanız mantıklı olacaktır. Stop-loss ile kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırımlar yapın. Eğer bir alım yapıp geceleri uykusuz geçiriyorsanız bir yerlerde yanlış yapıyorsunuz demektir; bunu mutlaka düşünün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here