Michael Saylor: Bitcoin Beni Al Diye Bağırıyor Hedef 5 milyon $

0
540
Bitcoin Fiyatı Ne Olur?

Bitcoin Fiyatı Gelecek Beklentiler? Bitcoin Fiyatı Ne Olur?

Mikrostrategy firmasının CEO’su Mihail SAYLOR Bitcoin’in yakın gelecekte yedi haneli rakamları (5 Milyon$) göreceğini düşünüyor. FamilyOffice tarafından gerçekleştirilen yeni bir röportajda Saylor; kripto paraların amiral gemisi bitcoinin 100 kat artarak 5 milyon $ fiyata ulaşacağını iddia etti. Sözlerine şöyle devam etti: “Bitcoin’in 1 milyona gideceğini görebiliyorum, hatta 5 milyona bile gidebilir; çünkü dünyadaki bütün para birimlerinin yerini alacak ve index parası olacak, öyleyse neden 100 trilyonluk bir piyasa değerine erişmesin.

Saylor’un yöneticisi olduğu mikrostrategy firması tam 91.326 Bitcoinden oluşan bir portföye sahip ve belkide bu yüzden promosyon maksadıyla bu çağrıları yapıyor olacağını değerlendirdiğimiz ünlü yönetici ısrarla her röportajında Bitcoin’in beni al diye çığlık attığını söylüyor. Bunu dayandırdığı şey ise çok açık; bütün dünyada artan para arzı ve bu paranın akacağını düşündüğü blok zincirindeki Bitcoin hakimiyeti.

Bu arkadaşın iddiası şu; “Hayatımda hiç bu kadar çığlık çığlığa sinyal veren bir yatırım aracı görmedim. 200 300 trilyon $ civarında bir para ortada ve yönelecek liman arıyorken Bitcoin gibi bulunduğu sektörün lideri, hakimi, dominant unsuru bir varlığın çılgınca yükselişinden başka bir ihtimal görmüyorum.”

Ayrıca Bitcoin’in beklenen hızlı yükselişinin ardından Facebook, Amazon, Apple, Netflix ve Google gibi teknoloji firmalarının da yükseleceğini ancak bu yükselişi aynı oranda takip edemeyeceklerini, dolayısıyla paranın yükselmiş olsa dahi tekrar üst sınırı olmayan Bitcoine yöneleceğini iddia ediyor. Hükümetlerin pandemi döneminde para basmaları ve piyasaya verdikleri teşvikler de Bitcoin’in önünü açan en önemli faktörler olarak görülüyor.

Her ne kadar bu yöneticinin söyledikleri propaganda içerikli olsa da, Bitcoin alımına kışkırtıcı nitelikte olsa da tamamen gerçek dışı olduğunu söylemek mümkün değil. Bitcoin yükselişini sürdürecek buna biz de inanıyoruz ve para yatırıyoruz, piyasadaki paranın daha doğrusu para bolluğunun ve likiditenin bir şekilde hızlı kazandıran varlıklara yönelmesini beklemek çokta yanlış değil. Bekleyip göreceğiz bakalım; belki 5 milyon olmaz ama her yıl %100 %200 civarında kazandırmaya devam edeceğini tahmin ediyoruz.

Burada yazılanlar çeşitli kaynaklardan derlenen, farklı insanların ve yatırımcıların görüşleridir. Yatırımlarınızı asla bizim yazdıklarınıza göre planlamayın. Burada yazılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımlarınızı kendi araştırmalarınız ve incelemeleriniz sonucunda gerekirse profesyonel destek alarak yapmanızı şiddetle tavsiye ederiz; yoksa bu piyasa çok ciddi riskler içermekte, hatta paranızın sıfırlanmasına bile sebep olabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here