Home Teknoloji Haberleri İşte Beklenen Telefon iPhone 6S

İşte Beklenen Telefon iPhone 6S

0

Apple tarafında bu gün San Francisco’da düzenlenen lansmanda iPhone 6S tanıtıldı. Merakla beklenen cihazın öncesinde iPad Pro ve Apple Watch Sport hakkında detaylı açıklamalar yapıldı.

İşte iPhone 6S’in Teknik Özellikleri

iPhone 6 ile benzer donanımsal özelliklere sahip iPhone 6S, iPhone 4S’ten bu yana vazgeçmediği 1 GB ram geleneğini bir kenara bıraktı. Cihazda 1 GB yerine  2 GB rame yer verildi. iPhone’un kullandığı Safari tarayıcısı 2 GB ramin gelmesiyle birlikte çok daha stabil şekilde çalışacak. Yani 1 GB ram bulunduran iPhone’larda ki kronik sorun olan internet tarayıcısının çökmesi yeni cihazda karşımıza çıkmayacak.

Bunun dışında iPhone 6S’te iPhone 6’da olduğu gibi çift çekirdeğe yer verilmiş. Fakat bu 2 çekirdeğe ilk defa iPhone 6S’te yer verilen Apple A9 işlemci eşlik ediyor. Bildiğiniz gibi iPhone 6, 1.4 GHz hızında çift çekirdekli 64-bit A8 işlemciye, 1 GB RAM ve 1334× 740 piksel bir ekran çözünürlüğüne sahipti.

Yine iPhone 6S, bir önceki modele göre daha kalın. Kalın olmasının sebebi ise muhtemelen 3D Touch teknolojisinin geliştirilmiş olması.  Apple, iPhone 6S’te Force Touch teknolojisinden vazgeçmiş ve 3D Touch’a yer vermiş. Peki nedir bu 3D Touch. 3D Touch ile 3 farklı dokunma şiddeti ile 3 farklı komut algılanabiliyor. Örneğin ekrana şiddetli basarsanız uzaklaştırma yaparken hafif basarsanız zoom yapıyor.

Batarya Kaç Miliamper ?

İphone 6’da 1810 mAh’lik bir batarya vardı ve batarya performansı yeterince kullanıcıları tatmin etmiyordu. iPhone 6S’te de 1810 Miliamper’lik bataryaya yer verilmiş. Ancak yapılan açıklamaya göre kullanılan Apple A9 işlemci sayesinde pil performansı iPhone 6’ya göre bir hayli gelişmiş. Apple iPhone 6S’i 16/64/128 gb olmak üzere 3 farklı seviyede karşımıza çıkarıyor. Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac veBluetooth 4.1 bağlantılarına sahip olan iPhone 6s 4.5G’yi de destekliyor.

Eylül ayı içerisinde ABD’de piyasaya sürülecek olan iPhone 6S’in 16 GB’lık versiyonu 199$ 64 GB’lık versiyonu 299$ ve 128 GB’lık versiyonu ise 399 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Türkiye’de fiyatın ne olacağı şuan için belli olmasa da cepleri yakacağı bir hayli açık.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here