Home Teknoloji Haberleri iPhone yeni modelleri ile görücüye çıktı

iPhone yeni modelleri ile görücüye çıktı

0

iPhone yeni model telefonları ile her yıl olduğu gibi yine Eylül ayında karşımızda. Yeni iPhone 11 ve iPhone 11 pro modellerinde özetle fiyat iyi, performans ve batarya ömrü artmış, bir de kamerada tatmin edici iyileştirmeler yapılmış.

  • Apple yeni iPhone modelleri iPhone 11 iPhone 11 pro ve iPhone 11 pro-max ile Apple watch 5 yeni iPad’in tanıtımını yaptı.
  • Apple ayrıca yeni telefon ve oyun abonelik sistemleri olan Apple TV+ ve Arcade’nin hizmet vermeye başlayacakları tarihleri ve abonelik ücretlerini açıkladı.
  • Yeni iPhone ve iPhone 11 pro telefonlarının satışı 20 Eylül tarihinden itibaren başlayacak.
  • Apple firması bu yılki tanıtım organizasyonunda karşımıza yeni iPhone üçlüsü ile çıktı. Bunlar başlangıç fiyatı 699 dolar olan iPhone 11, 999 dolarlık iPhone 11 pro ve 1099 dolara satışa çıkacak olan iPhone 11 pro Max. Her üç cihazı da görüntü olarak önceki modellerden ayırmak güç ancak Apple yeni iPhone modellerinde özellikle geniş açı ile fotoğraf çekme özelliği gibi kamera sistemleri üzerine eğildi ve ayrıca daha hızlı performans ve daha uzun pil ömrü sağlayacak yenilikler getirdi.
  • Apple watch 5 serisi 399 dolardan başlamakta ve en önemli yeni özelliği always on display yani ekranın sürekli açıp kalabilmesi oldu. Ekranı sürekli açık tuttuğunuzda bile batarya ömrü 18 saat yetecek şekilde tasarlandı. Bunu sağlayan teknolojinin yani OLED ekran teknolojisinin fikir babasının yine Apple olduğunu da  hatırlatmakta fayda var.
  • Aynı etkinlikte Apple tarafından yeni açıklanan 10.2 inç ekran ve 329 dolarlık fiyatıyla 7 jenerasyon yeni iPad Apple’ın yaptığı en büyük sürpriz oldu. Sürpriz oldu çünkü burada açıklanması beklenmiyordu.
  • Bu yeni cihazların yanı sıra uzun zamandan beri beklenen Apple TV plus ile Apple arcade servislerini hizmete sunacağı tarih ve fiyatları ile birlikte açıklandı. Her iki servis için de belirlenen 4.99 dolarlık fiyat Disney plus TV hizmetleri ve Google bulut oyun servisi Stadia’nın fiyatlarının altında kaldı ve rekabeti ateşledi.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here