iPhone 12 Mini Anketlerde Lider

0
436

Haftalık anket sonuçlarına göre iPhone 12 mini, abileri iPhone 12 pro Max ve iPhone pro modellerini geride bıraktı. Kim alır bu kadar pahalı telefonları geyiği süre dursun, dünyanın gündemini her lansmanda olduğu gibi yine Apple belirliyor. Diğerleri ise halen takipte ve taklit peşinde.

Anket: Hangi iPhone 12 modelini alırdınız?

15.000 katılımcı hangi iPhone 12 modelini tercih ettiği soruldu. Katılımcıların yüzde 23‘ü iPhone almak istemiyorum; yüzde 21’i iPhone 12 mini; yüzde 17’si iPhone 12 pro Max; yüzde 15’i iPhone 12; yüzde 13’ü iPhone 12 pro; yüzde 6’sı iPhone 11, XR ya da SE modelleri ile devam edeceğim ve yüzde dördü daha eski bir iPhone’um var onu kullanmaya devam edeceğim cevabını verdi.

En iyi iPhone 12 modeli hangisi?

Apple’ın iPhone 12 ve iPhone 12 pro yu önce satışa sunmasının ardındaki neden; piyasaya sürdükleri 4’lü içerisinde en popüler olmasını bekledikleri modeller olmasıydı.

Ünlü analistlerin tahminlerine göre 7 ila 9 milyon arasında bir satış rakamına daha ilk günden ulaşıldı. Tahminler iPhone 12 mini ve pro Max modellerinin bu rakamları görmeyeceği yönündeydi. Ancak geçtiğimiz hafta yapılan bir anket sonucuna göre iPhone 12 mini en çok istenen model olarak ön plana çıktı.

Piyasada iPhone 12 mini benzeri telefon kalmamış olması, Sony firmasının iPhone 12 mini ye rakip olabilecek modellerin üretimini durdurması nedeniyle bu modelin ön plana çıktığı düşünülmektedir. iPhone 12 mini modelinin gördüğü bu ilgi yeni bir trend başlatabilir ve Android üreticileri bu trendi takip edebilir.

En çok ilgi çeken ikinci model iPhone 12 pro Max en iyi kameraya en büyük boyuta ve tabii ki en yüksek fiyata sahip. Kamerayı mükemmel hale getiren se büyük kamera sensörü ve daha uzun telefoto lensleri. iPhone 12 pro 6.7 inç ekranı ile gelmiş geçmiş en büyük iPhone modelidir.

Analistlere göre pro Max modeli tüm iPhone satışları içerisinde yüzde 15-20 arası bir paya sahip olacak. Öte yandan mini iPhone 12 yüzde 10-15 arasında satacak. İnsanların büyük ekran telefonları olan ilgisi düşünüldüğünde ankete verilen cevapların iPhone 12 mini reel satışlarına nasıl yansıyacağı merak konusu olmaya devam ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here