Galaxy Watch Active 2 Alınır mı? Özellikleri ve fiyatı nedir?

0
656

Galaxy Watch  Active 2 Özellikleri, Türkiye Fiyatı, Bu fiyata alınırmı?

Samsung Galaxy Watch  Active 2 sade görünümü ve şıklığı, etkileyici tasarımı ile parlak ve canlı renklere sahip parlak yuvarlak ekranının yanı sıra;teknik özellikleri ile akıllı saat teknolojisinin nerelere yürümekte olduğunu gösteren öncü örneklerden biri olmuştur. Her ne kadar sabit Samsung uygulamaları can sıkıcı olsa da, genel olarak baktığımızda, fitness özellikleri, bilgilendirme iletileri,hızlı arayüzü ve uzun batarya ömrü ile akıllı telefonlar için harika bir tamamlayıcı ürün olduğunu söyleyebiliriz.

samsung-galaxy-watch-active_2_ozellikleri

Beğendiğimiz özellikleri:

• Tasarım,
• Ekran ve Grafikler,
• Uzun pil ömrü,
• Hareketlilik ve Fitness takibi,
• Hayatı Kolaylaştıran uygulamalar.

Beğenmediğimiz özellikleri:

• Sabit Samsung uygulamaları,
• Bixby’nin tutarsızlıkları,
• Always on Screen yani ekranın sürekli açık konumda bulunması, cihazın performansını çok kötü etkiliyor.

samsung-galaxy-watch-active_2_modelleri

Samsung Galaxy Active 2, bana göre şu ana kadar piyasaya çıkmış en iyi akıllı saattir. Hatta giyilebilir teknoloji ürünleri arasında birinci sıraya bile koyabiliriz.Tasarım, ara yüz, ekran grafikleri,bildirimler, aktivite takibi gibi özellikleri ile Galaxy Active 2 beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Hatta gündemdeki en iddialı akıllı saat olan Apple Watch 5 serisi  ile yarışabilecek kadar iddialı.

samsung-galaxy-watch-active_2_tarzinizi_belirler
Samsung’un akıllı saat üretim geçmişi sürecinde dönüm noktası; Android yazılımında ısrar etmeyi bırakıp kendi “Tizen mobile OS” üzerine yoğunlaşması oldu. Bu değişimle beraber Samsung Galaxy watch serisi de müthiş bir gelişim kaydetti.

Samsung Galaxy Active 2 Türkiye satış fiyatı nedir?

1. Samsung Galaxy Watch Active 2 nin 40mm model fiyatı 1599 TL’den başlıyor, gövdede kullanılan alaşımın cinsine bağlı 2299TL’ye kadar çıkıyor.

2. 44 mm.lik modelde ise fiyatlar 1799 TL’den başlıyor;2499TL’ye kadar çıkıyor.

Tabi N11, Hepsiburada, Trendyol gibi alışveriş sitelerinde biraz daha indirimli fiyatlar bulabilirsiniz. Ama son dönemlerde Samsung online mağazaları ile piyasa arasındaki makas çok daraldı; fiyatlar birbirine çok yakın.

Değişimi Hissedeceksiniz!

samsung-galaxy-watch-active_2 görsel

Samsung bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü ürünler üzerinde temel değişiklere gitmedi. Sağlam bir izlenime sahip Galaxy Watch 2’nin yuvarlak siyah gövdesinin cam ile daha uyumlu göründüğünü söyleyebiliriz. (sim kartlı versiyonu ile daha pahalı gümüş rengi seçeneğini de tercih edebilirsiniz.

Samsung Galaxy Active 2 sadece 2 adet butona sahip ve Apple Watch 5 serisi saatlerden sadece 1 saç teli kadar daha kalın.Yeni Samsung Galaxy Active 2’nin en çok eleştirilen tarafı önceki modelde çok beğenilen döner kadranın kullanılmaması oldu. Samsung yeni Galaxy Active 2 modeli ile bu fiziki kadranı dokunmatik kadrana dönüştürdü.Bence bu çok daha sevimli ve kullanışlı.

Parmağınızla kadranın kenarında dolaşmaya başladığınızda tıpkı gerçek kadran gibi döndürebiliyor ve uygulamalar etrafında dolaşabiliyorsunuz.Bence kadranı döndürerek menüde gezinmektense; dokunmatik ekran üzerinden daha iyi bir menü tecrübesi yaşamak mümkün. Ekranı sağa-sola kaydırarak uygulamalar arasında gezinebileceğiniz gibi, parmağınızı yuvarlak çerçevenin kenarına getirip basarak ekranı dairesel olarak döndürerek bu gezintiyi gerçekleştirebilirsiniz.
Samsung Galaxy Active 2’nin arkasında gayet hassas ölçümler yapabilen kalp atışı sensörü var ve bu saat EKG çekebiliyor. EKG Apple Watch 4 serisinde vardı hatırlarsanız.
samsung-galaxy-watch-active_2_nabiz_takibi

Samsung Galaxy Active 2 Ekran Özellikleri:

360×360 ekran gayet parlak,keskin ve responsive ve çok sağlam Gorilla Glass camına sahip. Birbirinden güzel ve gerçeğini aratmayan saat arayüzleri arasından seçim yapmak için ekranı bastırarak aşağı çekmeniz gerekiyor.

Apple Watch 5 serisinde gördüğümüz always-on watch yani ekranın sürekli açık kalması opsiyonu Samsung Galaxy Watch 2 de var ancak Samsung bu özelliğin kullanılmasına hiç sıcak bakmıyor;batarya ömrünün çabuk bitmesine neden olacağını düşünüyor. Teknik olarak sürekli açık ekran özelliğinin muhtemel zararları bununla sınırlı değil; telefon ekran özelliklerini kaybederek neredeyse monolog ekrana dönüşebilir.Ayrıca güncelleme frekansının da zayıflamasına ve saati yanlış bildirmesine neden olabilir. Bu saatle ilgili şikayet konusu olabilecek nadir şeylerden biri de Samsung uygulamaları. Samsung Android cihazlarda yaptığını burada sürdüyor ve bizleri google store’da benzerleri bulunan bir seri uygulamayı Samsung markası ile cihazlarımızın ekranında zorunlu olarak taşımak zorunda bırakıyor.

Galaxy Watch Active 2 ile Youtube Videosu izleme:

YouTube videoları saatinizin ekranından izleyebilirsiniz.Biraz tuhaf şekilde videolar ekrana sığdırılsa da görüntü ve ses kalitesi hiç fena değil.

Galaxy Watch Active 2 Fitness Uygulamaları:

samsung-galaxy-watch-active_2_egzersiz_takibi

Samsung Galaxy Active 2 harika bir fitness yardımcısı. Saat egzersiz başlama ve bitiş anlarını kayıt altına alır ve takip kolaylığı sağlar. Yüzme dahil yedi adet branşı otomatik takip edebilmektedir.

Su geçirmezlik özelliği ile yüzme konusunda da en büyük yardımcınız olacak. Bir kolumuza samsung Galaxy watch active 2, diğer kolumuza da apple watch 5 taktık koşuda hem de yürüyüşte denedik: Sonuçlar neredeyse salisesi salisesine aynı çıktı. Koşu başlangıcını ve her 2 saatte aynı anda bildirdi. Egzersize başlama anını Samsung’un çok az farkla da olsa biraz daha hassasiyetle hissettiğini söylemem gerekir. Her iki telefonda da hadi kalk Biraz egzersiz yap fazla hareketsiz kaldın tarzında uyarılar ancak samsung’un uyarıları bize çok daha sevimli ve daha etkili geldi. Apple’ın titreşimli bildirimleri yerine, samsung ikonu kullanmış.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra, hemen hemen şu 3-5 dolara satılan fitness tracker bilekliklerde bile bulunan uyku takibi ve derin uyku zamanının hesaplanması gibi özelliklere biraz daha yüksek hassasiyetle sahiptir.

Arama Özelliği ve Bixby:

Samsung Galaxy Watch Active 2, adının ve kalıbının karşılığını veren harika bir akıllı saat. Bu saat SIM kartın takılı olmadığı zamanlarda bile telefona bağlanarak aramaları direk saat üzerinden cevap vermenizi imkan tanıyor. Aramayı Saat üzerinden başlatmak çok mantıklı değil ama arama geldiğinde bazen saat üzerinden cevaplamanız gerekebilir Bu yüzden bu oldukça kullanışlı bir özellik.

Hey Bixby şeklinde seslenerek ya da düğmelerden birine 2 kere basarak akıllı asistana yani bixby ye bağlanıp komut verebiliyorsunuz. Ne var ki bixby şu sanal alemde Apple’ın siri’si kadar popüler olmayı beceremedi.

Galaxy Active 2 Pil Ömrü:

samsung-galaxy-watch-active_2_batarya_pil_omruBatarya ömrü bu saatin en can alıcı özelliklerinden bir tanesi. Tek şarj ile normal kullanımda 3 gün dayanan Galaxy Active 2; sürekli ekran konumunda bir günü zor çıkarttı. Zaten Samsung’da Always on Display modunda sürekli kullanımı önermiyor.

Son söz olarak; biz bu Samsung Galaxy Active 2 akıllı saati sevdik ve şiddetle tavsiye ediyoruz, lütfen takip edin bütçenize uygun fiyata geldiğinde tereddütsüz alın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here