FIFA 17 İnceleme

0
141

Sizler için FIFA 17’yi epeyce detaylı bir şekilde masaya yatırdık ve hemen hemen her yeniliği yorumladık. Futbol sever oyuncular bu incelemeyi kaçırmasın…

EA Sports’un futbol oyunu dizisinin en yeni halkası FIFA 17, her yıl olduğu gibi bazı yenilikler ve bazı değişiklikler ile satışa sunuldu. Şüphesiz en büyük yenilik “Yolculuk” modu olsa da saha içinde de hem stratejik hem de özellik anlamında bazı farklar mevcut. FIFA 17’yi, Yolculuk Modunu ve bir sezon tamamladığımız Kariyer Modunu sizler için detaylıca inceledik.

Sahaya İnmeden

Yeni yapım, kapak yüzü Marco Reus ile yapılan anlaşmanın parçası mı bilemiyorum fakat Borussia Dortmund formasının renkleri gibi siyah ve sarı tonlarla karşılıyor bizi. FIFA 16’daki yaygın menülere karşın FIFA 17’de alan daraltılmış ve sanki biraz iç içe girmiş menüler. Özellikler kariyer modunda neyin nerede olduğunu anlamak için biraz tecrübe etmeniz gerekiyor.

Ayarlarınızı yapmadan evvel oyun FIFA 16’daki favori kulübünüzü, zorluk seviyenizi vb. tercihlerinizi otomatik olarak taşımak ister misiniz diye soruyor. Ancak tuş tercihlerim nedense taşınmadı ve her yeni FIFA’da olduğu gibi tekrar ayarlamak zorunda kaldım. Eğer birikmiş puanlarınız varsa, oyun size katalogdan bazı hediyeleri daha girişte veriyor. Bunlar kariyer modunda %60 bütçe artırımıyla başlama ve 5. seviye gözlemci ekibi. Gözlemciler hemen her takımda işe yarıyor. Bütçe avantajı ise özellikle düşük bütçeli takımlarla başlarken epey yardımı dokunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here