Facebook Hesap Silme Linki-Silme-Kapatma-Dondurma

0
2088

FACEBOOK HESABINI

TEK TIKLA

KAPATMA/ SİLME

Facebook hesap silme fikri nedendir bilinmez ama uzun zamandır kafamda. Özellikle Cambridge Analytica kişisel bilgilerin sızması skandalı sonrasında dünya çapında pek çok kullanıcı tercihini Facebook hesap silme ya da Facebook hesap dondurma şeklinde kullanmaya başladı. Dürüst olmak gerekirse artık Facebook kullanıcısı olmak çok da popüler bir şey değil. Instagram, Snapchat ve TikTok gibi Facebook’a alternatif sosyal medya ağları artık daha çok tercih edilmeye başlandı.

Facebook’ta kalmaya devam edenlerin en önemli motivasyonu ise Facebook’u bir iletişim platformu olarak kullanmaları ve Facebook hesaplarını kalıcı olarak silmeleri halinde yakın çevreleri ile iletişimi kaybetmekten korkmalarıdır.

Facebook’u güvenli kullanma ve kişisel güvenlik konusunda bazı şüpheler uyandırsa da bilgilerinizi korumanın pek çok yolu var. Ama bu konuda Facebook’a olan güveninizi kaybettiyseniz devam edip etmeme konusunu sorgulamakta fayda var.

Facebook hesap silme konusunda tereddüt yaratan en önemli konu hesabı kalıcı olarak sildiğimiz takdirde şu ana kadar paylaştığımız ve depoladığımız fotoğraf ve videolara ne olacağı hususudur. Facebook son dönemde bu konuyu kolaylaştırdı ve artık fotoğraflarınızı Google Photos uygulaması üzerine transfer etmenize izin veriyor.

Facebook hesap silme video

facebook silme video anlatım

Kalıcı Olarak Facebook Hesap Silme

  • Öncelikle Facebook hesabını kalıcı olarak sildiğiniz takdir de bunun geri dönüşü olmadığını bilin.
  • Facebook hesap silme işlemi öncesinde hesabınızda bulunan diğer uygulamaları silmeniz gerekiyor. Çünkü hesabı tamamen silebilmek için son 2 hafta içerisinde hesabınıza herhangi bir hareketlilik olmaması gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra aşağıdaki linke tıkladığınızda fotoğraftaki gibi iki seçenek çıkacak. buradan ister hesabınızı geçici olarak dondurabilir isterseniz tamamen silebilirsiniz.
  • https://facebook.com/help/delete_account

facebook hesap silme linki direkt silme linki
  • Ya Facebook hesap silme linki üzerinden ya da alternatif olarak Facebook hesabınızda: Ayarlar>Hesap Sahipliği ve Kontrolü > Dondurma ve Silme > Hesabı Dondur/Hesabı Sil > şifre gir ONAYLA işlem sırasıyla Facebook hesabınızı silebilir ya da geçici olarak kapatabilirsiniz.

Ayarlar

Hesap sahipliği ve kontrolü

Dondurma ve Silme

Hesabı Sil (Kalıcı)

Hesabı Geçici Dondur

Silmek ya da dondurmak için şifreni girFacebook fotoğraf ve videolarını bilgisayara indirme

Buraya kadar Facebook hesabını kalıcı olarak silme ya da geçici olarak dondurma işleminin nasıl yapılacağını çok net bir şekilde gördük. Şimdi asıl problem hesabınızdaki fotoğraf video ve paylaşımlara ne olacağı konusu. Merak etmeyin onları kurtarmanın da bir yolu var.

Ayarlar>Facebook Bilgilerin >

Başlığı altında bulunan bilgilerini indir seçeneğine tıkladığımızda açılan sayfada sana neyi indirmek isteyeceğini soruyor. Fotoğraflar, videolar, mesajlar vesaire Facebook’ta kullandığın her şeyi buradan indirmek üzere indirilebilir dosya oluşturulmasını talep edebiliyorsun.

Buradan dosya oluştur butonuna bastığınız anda seçtiğiniz dosya türlerini size sunmak üzere indirilebilir bir dosya oluşturmaya başlıyor. Dosya oluşturma işlemi bittiğinde bunu indirebileceğiniz link Facebook tarafından size bildiriliyor. Buradan tüm bilgilerinizi bilgisayarınıza indirdikten sonra Gönül rahatlığıyla Facebook hesabınızı silebilirsiniz.

Unutmayın kalıcı olarak sildiğinizde bile en az iki hafta hesaba giriş yapmamanız gerekiyor. Bütün o dosyaların silinmesi elbette biraz zaman alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here