Home Teknoloji Haberleri En iyi Android Telefon Google Pixel 2

En iyi Android Telefon Google Pixel 2

0

En iyi android telefon hangisi?

Eğer android telefon almak istiyorsanız ne Samsung, ne LG, ne HTC ne de Huawei; en iyi telefon Google Piksel.


Samsung piyasadaki en popüler android telefonları üretiyor olabilir ancak bu Samsung telefonların akıllı telefon pazarında ki en iyi telefonlar olduğu anlamına gelmez.
Elbette başta Samsung olmak üzere piyasadaki popüler android telefonlar için kötüdür diyemeyiz; ancak mobil telefon sektörünün oyun kurucusu Google firması tarafından üretilen Google Pixel-2 ve Pixel-2 XL  telefonları iddiayı ediyoruz ki bugüne kadar üretilmiş en iyi android telefonlardır.
Yazımızda sizlere detaylı olarak piyasadaki Samsung, LG ve diğer popüler telefonları tek kalemle geçip neden Google Pixel telefonu tercih etmeniz gerektiğini açıkladık:

1. Google Pixel telefonları android güncellemelerini herkesten daha hızlı ve daha istikrarlı alır.

İşte Google Pixel’i tavsiye etmemizin en önemli nedeni bu. Android telefon aldığınızda ya düşük fiyatlı telefonları daha düşük sürümlerle almak zorundasınız ya da bir ton para vermiş olmanıza rağmen güncellemenin firma tarafından uyarlanmasını beklemek zorundasınız. Android yeni bir versiyonunu piyasaya sürdüğünde bunu ilk önce Google Pixel modelleri alacak. Çünkü Google android yazılımını özellikle kendi cihazları için güncellemekte ve cihazlarının temiz, sorunsuz bir şekilde kullanımını amaçlamaktadır. Öte yandan diğer firmalar Google’ın kendilerine verdiği bu yazılımı çeşitli eklemeler yaparak, bir takım değişiklikler yaparak kendi modellerine uydurmak durumundadır. Bu nedenle yeni bir android sürümü çıktığında, bunu kendi modellerine uyarlaması bazen aylar sürebilmektedir. Bu ne demek; android ile birlikte gelen en yeni uygulamalar, programlar, oyunlar öncelikle Google Pixel kullanıcılarına gidecek. Eğer bu büyük versiyon güncellemelerini önemsemiyorsanız bile en azından güvenlik güncellemelerini düşünün. Android aylık olarak güvenlik güncellemesi yayınlamakta ancak bazı telefonlar bu güncellemeleri öncelikli olarak alırken bazıları sırasını beklemek durumunda kalmaktadır.

2. Google Pixel android yazılımının en saf halini kullanır:

Android’in telefon üreticileri için modifiye edilebilir, kendi telefonlarına uyarlanabilir bir yazılım olması nedeniyle her üretici kendine göre yazılım üzerinde birtakım değişikliklere gider. Ancak Google Pixel telefonları direk kendileri için üretilmiş olan saf android yazılımları kullanır. Bu da yazılımın temiz hızlı bir şekilde kullanılmasını sağlar. Aslına bakarsanız Google Pixel’e google’ın iphone’u diyebiliriz.

3. Google Pixel 2 ve Google Pixel 2 XL piyasadaki en iyi kameraya sahip.

Örneğin Apple’ın Portre Modu sadece iPhone plus modellerde geçerli; çünkü iki kameraya ihtiyacı var. Öte yandan Google Pixel 2 telefonda bu tamamen yazılım ile halledilmiş durumda. Google Pixel 2 tartışmasız tek kamera ile elde edilebilecek en iyi sonuçlara sahip. Google üretim surecinde kameralar üzerinde özellikle durmuş bu çok belli. O kadar mükemmel bir tasarım ki bu harika  özelliği  ön kamera ile de kullanabilyorsunuz ve çok daha mükemmel selfieler çekebiliyorsunuz. Portre modu dışında; düşük ışık performansı ve HDR efektleri mükemmel. Tüm bu harika özellikleri sağlayan ise “visual core” adlı özel üretilmiş görsel işlemci. Ayrıca visual core sayesinde Facebook ve Instagram çekimlerine yardımcı olacak HDR fotolar üretecek Sosyal Medya kameralarına da kolaylık  sağlamaktadır. Bu, sosyal medya platformlarındaki kameraların kalitesi telefonun üzerindeki kameranın kalitesine eşitlenmiş demek. Bunu piyasadaki hiçbir telefon üreticisi hatta Samsung bile iddia edemez.

Tüm bunların üstüne, Google Pixel sahipleri Google photos üzerinde orijinal çözünürlükte sınırsız sayıda fotoğraf bulundurma hakkına sahip olacaklar.

Objektif olarak baktığımızda; Google’ın mobil telefon konusundaki tecrübesi gerçekten kıyaslanamaz derecede çağın  ilerisindedir. Diğer android üreticileri Pixel telefonlarla rekabet edebilmek için daha çok yol almalı. Yazılım güncellemeleri ve telefon özellikleri bakımından google pixeli yakalamaları oldukça zaman alacak gibi görünüyor. Diğer markaların yeni satışa sundukları ürünlerinde bile eski sürüm  Android’ler bulunmakta ve bu nedenle bir nebze de olsa daha ucuza satabilmektedirler. Ancak elbette zaman ilerdikçe bu telefonların zamanın gerisinde kalacağı aşikar.

Sonuç olarak tekrar tekrar şunu diyebiliriz ki; android telefon alacaksanız Google Pixel 2 alacaksınız.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here