Bitcoin hızlı bir yükselişe hazırlanıyor işte kanıtı

0
789

Bitcoin hesaplarında görülen hızlı çıkışlar yani aracı kurumlardan cüzdanlara çekilmesi her zaman için likiditenin azalması ve rallinin başlaması sinyalidir.

Bitcoin geçtiğimiz hafta denediği 60.000 $ direncini geçemedi ve hızlı bir düşüşle birim koin başına 10.000 $ gibi bir değer kaybıyla haftayı geçirdi.

Ancak son gün görülen, başta Coinbase oolmak üzere ana aracı kurumlardan cüzdanlara aktarılan Bitcoin miktarında görülen olağanüstü artış yorumculara göre Bitcoinin görkemli bir yükselişe hazırlandığını gösteriyor.

Toplam Bitcoin arzındaki bu düşüş gün ortasında başladı ve taleple karşılandığı taktirde önceki trend çizgisini yeniden yakalayabilir. Bakalım temel veriler bu muhtemel yükselişle ilgili hangi ipuçları veriyor.

Coinbase hesaplarından çıkışlar sürüyor. Hangi kurumlar dipten Bitcoin topladı ve cüzdanlarında tutmak üzere çekti sonra ortaya çıkacak.

Bitcoin bu son düşe kadar oldukça iyi bir performans sergilemiş hatta 100 gün boyunca geçtiğimiz yılın en yüksek seviyesinin üzerinde kalarak buralarda kalıcı olduğunu ispat etmişti.

Aslına bakarsanız Bitcoin fiyat hareketleri artık bu seviyelerden daha aşağı beklenmiyor nedeni ise Coinbase aracı kurum hesaplarından görülen müthiş Bitcoin çıkışları.

Buralardan çıkan bitcoinler doğruca kurumsal yatırımcıların cüzdanlarına gidiyor. Bu ne demek ?Piyasadaki Bitcoin miktarı oldukça azalacak ve doğal olarak talep geldiği taktirde elbette,Bitcoin tarihi zirveleri tekrar zorlayacak.

Coinbase yorumcuları bu çıkışı yani arz daralmasını şimdiye kadar görülen en büyük boğa sinyali olarak algılıyorlar.

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşün sebebi teknik düzeltmeydi ancak bu temel veriler teknik analizin önüne geçecekmiş gibi görünüyor yani en azından öyle umuyoruz.

Asla yatirim tavsiyesi degildir. Kendi kararınızı kendi risk algilamaniz dogrultusunda ve kripto para risklerinin farkında olarak yapmanızı öneriyoruz.Burada yazdıklarımız yabancı ülke kaynaklarından derlemedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here