Akıllı Telefon Fiyatları 2017

0
114

Teknoloji denince akla ilk gelen unsurlardan birisi de pek tabii ki akıllı telefon oluyor. Son zamanlarda etkisi hızla artarak devam eden bu cihazların fiyatlarının da artması kaçınılmaz oldu. Peki ama yeni yıl ile beraber üst, orta ve giriş seviye akıllı telefonların fiyatları nasıl değişti?

Akıllı Telefon birçoğumuzun hayatını direkt olarak etkisi altına almış olan bir gerçek artık. Bu anlamda en iyi telefonlara sahip olma ihtiyacını hissedenler de var, temel donanımsal özelliklerin kendisine yeteceğine inanarak daha alt seviye cihazları satın alanlar da. Ancak değişmeyen bir gerçek var ki hemen herkes günümüzde akıllı telefon kullanıyor. Aslında bunun en tipik örneklerini günlük hayatımızın belirli noktalarında görüyoruz. Mesela bir otobüse bindiğimiz zaman birçok kişinin dışarıyı seyretmek yerine elindeki akıllı telefonları ile vakit öldürdüğüne şahit oluyoruz. Bu anlamda kabul etmek gerekir ki, modeller, cihazlar değişse bile ülkemizdeki; hatta ve hatta dünyamızdaki akıllı telefon gerçeği değişmiyor.

Nokia gibi bir şirketin bile batmasına vesile olabilecek noktaya gelen ve “akıllı” olarak nitelendirilen bu aygıtların yerine daha ilkel ve yine tırnak içerisinde daha “ilkel” bir telefonunuzun olduğunu düşünün. Hayat ne kadar da sıkıcı olurdu değil mi? Bu sorunun yanıtına hayır cevabını verenleri tebrik ederken teknolojiden kaçamayanların da aslında fazlasıyla haklı olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz.

Peki, akıllı telefonlar hayatımızın bu kadar merkezinde yer alıyorken fiyatlarındaki değişimlerden de etkilenir miyiz? Bu sorunun cevabı da yine evet. Özellikler ülkemizdeki kur artışından ve bu artıştan doğan farklardan dolayı özellikle teknolojik aletlerde yoğun zamlar yaşandı. Fakat zam şampiyonu olarak akıllı cihazları göstermek en doğrusu olacaktır. Amerikalı akıllı telefon üreticisi Apple ise bu pazarın rekorunu kıran isim olmayı başardı. Maalesef bu rekorlar bizim kesemize pek de iyi yansımıyor. İşte giriş, orta ve üst seviye olmak üzere her türlü segment telefonların 2017 fiyatları!

General  Mobile 5 Plus: 999 TL

General Mobile 5 Plus

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here